Rekrutacja: czas start
fot. arch.
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Rekrutacja: czas start

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej rozpoczęła elektroniczną rekrutację na studia. To jedyna publiczna uczelnia w mieście.Wczoraj (05.06) uruchomiono system rekrutacji elektronicznej na studia w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. W wielkim skrócie, uczelnia oferuje 1800 miejsc na studiach dziennych oraz ponad 1100 na studiach zaocznych i wieczorowych. Do wyboru jest 25 kierunków, w tym kilka nowości. - Myślę, że nasza oferta jest na tyle atrakcyjna, nowoczesna, wielowątkowa, że wielu młodych ludzi na pewno podejmie naukę na uczelni w Bielsku-Białej - mówił nam rektor dr hab. inż. Jacek Nowakowski, prof. ATH

- Otwieramy nowy kierunek studiów, który nazywa się "komunikacja internetowa". To jest kierunek interdyscyplinarny, tzn. będzie łączył w sobie zarówno kompetencje komunikacyjne, jak i będzie to wsparte marketingiem oraz informatyką. Będzie otwarta nowa specjalność na filologii polskiej, specjalność nazywa się "dziennikarstwo" [...]. Rusza kierunek studiów inżynierskich "gospodarka o obiegu zamkniętym". To jest odpowiedź, aktualna i nowoczesna, na te problemy, z którymi borykamy się na co dzień, czyli po prostu na zagospodarowanie odpadów i wszystkiego tego co jako cywilizacja wytwarzamy - wyliczał dr Robert Pysz, rzecznik uczelni. Posłuchaj.

Pierwsza tura rekrutacji potrwa do 12 lipca. Przypomnijmy, że władze uczelni złożyły wniosek o przekształcenie akademii w uniwersytet.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: