Prohibicja przegłosowana
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pixabay
Beata SteklaBeata Stekla

Prohibicja przegłosowana

Będzie prohibicja na bielskim osiedlu Górne Przedmieście. To już pewne.O wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu wnioskowali sami mieszkańcy, zmęczeni zachowaniem pijanych osób, które koczują na klatkach schodowych, zachowują się obscenicznie, a nawet bywają agresywne.

- Dochodzi do absurdów. Mieszkańcy, w większości starsi ludzie, którzy dwa lata temu wnioskowali do spółdzielni o montaż ławek, później wnioskowali... żeby je zlikwidować, ponieważ leżały na nich osoby pijane - opowiadał nam swego czasu Piotr Cecerski, przewodniczący Rady Osiedla Górne Przedmieście.  

Zakaz sprzedaży alkoholu na tym osiedlu pomiędzy godzinami 23:00 a 6:00 rano wprowadza uchwała, którą wczoraj przegłosowali miejscy radni.

Dlaczego od godziny 23:00, a nie od 22:00, czy nawet 21:00? - Przeprowadziliśmy analizę pracy sklepów w ramach osiedla, pracują do godziny 23:00, nie chcieliśmy wpływać na prowadzoną przez nie działalność. Jeżeli zauważymy, że sytuacja się nie poprawiła, będziemy mogli zmienić uchwałę - tłumaczyła Magdalena Chodyniecka, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Przedsiębiorczości bielskiego ratusza. Posłuchaj

Uchwała wchodzi w życie po 14 dniach od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: