Pożegnanie mundialu. Koreańska noc w Bielsku-Białej!
Magda FritzMagda Fritz

Korea niespodziewanie awansowała do półfinału Mistrzostw Świata U-20, pokonując po serii rzutów karnych Senegal 3:2.Obie reprezentacje stworzyły wyrównane widowisko, gwarantując kibicom emocje przez bite 3 godziny! Do końca nie było wiadomo, kto będzie cieszył się z awansu. Do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka, a potem seria rzutów karnych.

Spotkanie na stadionie miejskim w Bielsku-Białej oglądało ponad 10,6 tysiąca ludzi, w tym mnóstwo gości z Korei Południowej którzy prowadzili głośny doping swojego zespołu. W pewnym momencie kibice z Azji zaskoczyli intonując... "Odę do radości", hymn Unii Europejskiej. Koreańscy fani przyznają, że to ogromny sukces. Nie spodziewali się, że ich drużyna zajdzie tak daleko. Dużą niespodzianką było w 1/8 finału turnieju wyeliminowanie Japonii. Posłuchajcie.

W regulaminowym czasie gry Koreańczycy rzutem na taśmę doprowadzili do remisu 2:2 i do dogrywki. Wcześniej były 2 rzuty karne, podyktowane po sprawdzeniu wideorejestracji, w tym jeden (obroniony przez koreańskiego bramkarza) powtórzony! Za drugim razem goalkeeper przegrał ten pojedynek... Sędziowie na młodzieżowym mundialu skrupulatnie egzekwowali nowe przepisy, które obowiązują od czerwca. Wśród nich ten dotyczący wykonywania "jedenastki", który mówi że bramkarz musi stać na linii bramkowej przynajmniej jedną stopą do czasu uderzenia piłki przez rywala. W dogrywce to Senegal musiał "gonić" wynik. Skutecznie. Wyrównanie znowu padło w samej końcówce. Seria rzutów karnych, to dopiero była huśtawka nastroju. Więcej zimnej krwi zachowali Koreańczycy, którzy zaczęli strzelanie od stanu 0:2...

To był ostatni mecz młodzieżowego mundialu na stadionie miejskim w Bielsku-Białej. Do rozegrania pozostały półfinały, mecz o 3 miejsce i finał.