Ponad 13 milionów na budowę bloków komunalnych
fot. Radio BIELSKO
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Ponad 13 milionów na budowę bloków komunalnych

Przed weekendem do Bielska-Białej dotarła dobra wiadomość. Z ministerstwa rozwoju do miasta popłynie ponad 13 mln złotych na inwestycję w osiedle z mieszkaniami komunalnymi. Mowa o budowie 6 bloków u zbiegu ulic Wapiennej i Solskiego.Ponad 13 mln złotych trafi do Bielska-Białej na budowę mieszkań komunalnych. Inwestycja trwa. U zbiegu ulic Wapiennej i Solskiego powstanie 6 bloków z mieszkaniami dla osób o niskich dochodach.

- Ze środków rządowych, a dokładniej z ministerstwa rozwoju, otrzymaliśmy informację - jest bardzo świeża - Bielsko-Biała otrzyma ponad 13 mln zł wsparcia na budowę 205 lokali komunalnych. To wsparcie pochodzi z Funduszu Dopłat, środki są z budżetu państwa. I co istotne, środki będą zasilać tę inwestycję, która już w tej chwili jest realizowana - mówił nam Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej. POSŁUCHAJ.

Gmina musiała ogłosić kolejny przetarg na tę inwestycję, ponieważ pierwszy wykonawca zszedł z placu budowy (o problemach z tą inwestycją pisaliśmy TUTAJ). W międzyczasie wzrosły koszty - z 54 mln do ponad 90 mln zł. Wszystkie bloki mają być gotowe z końcem 2025 roku.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: