Podziel się nartami!
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Podziel się nartami!

Za oknami zima, na Białym Krzyżu ruszył pierwszy narciarski wyciąg w Beskidach. A swoją coroczną akcję „ Podziel się nartami” rozpoczęła parafia ewangelicka w Szczyrku.Ksiądz Jan Byrt zbiera używany sprzęt narciarski i przekazuje tym, którzy chcą nauczyć się jeździć na nartach, ale do tej pory nie mogli sobie na to pozwolić. 

Błyskawicznie udało się podarować narty małemu Kacperkowi. Jego ojciec przyszedł w minioną niedzielę do parafii zapytać o narty dla syna.
 - Wchodzimy razem do kościoła, odprawiłem nabożeństwo. Idziemy z powrotem po schodach, a z dołu, od bramy w stronę kościoła zmierza gość, który niesie nartki metrowe, rewelacyjne! Chyba parę razy było na nich  jeżdżone. I do tego ma buty rozmiar 35. Mówi, że chciałby je przekazać dziecku, które chciałoby jeździć. Pomyślałem: panie Boże Ty nas totalnie zaskakujesz. To jest coś niesamowitego!  – opowiada proboszcz parafii w Szczyrku Salmopolu. Posłuchaj
 
Parafia prosi o przynoszenie używanych nart i desek snowboardowych, na których już nie jeździmy. Chodzi zwłaszcza o narty dla dzieci – wyjaśnia ksiądz Byrt. Posłuchaj
Niezbierane są tylko „boazerie” czyli narty proste, starego typu. Instruktorzy narciarstwa ze Szczyrku przekonali księdza, że dzieci, które uczą się jazdy na tego typu nartach nabierają złych nawyków. Teraz prym wiodą narty carvingowe!
 
Cały zebrany sprzęt narciarski zostanie przekazany dzieciom, dla których narty były do tej pory marzeniem.  
 
Dodajmy, że latem parafia ewangelicka w Salmopolu prowadziła akcję „Podziel się rowerem”. Dzieciom, w tym najmłodszym z Ukrainy przebywającym w Szczyrku, rozdano 85 rowerów, a także hulajnogi i deskorolki. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: