Plejada gwiazd w 14. Biegu po Nowe ŻycieAgnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

Plejada gwiazd w 14. Biegu po Nowe Życie

Mieszanka emocji - od łez wzruszenia, przez ekscytującą rywalizację, po radość z wygranej. W Wiśle odbył się 14. Bieg po Nowe Życie.Aktorzy, artyści, dziennikarze, sportowcy i osoby po przeszczepach promowali w Wiśle ideę transplantacji organów. Sportowiec i aktor Tomasz Oświeciński oraz muzyk Szymon Wydra przyznają, że gdy pierwszy raz tu przyjechali, mieli nikłą wiedzę na ten temat.Posłuchajcie!

Każda z gwiazd tworzyła jedną ze sztafet, w skład której wchodziła też osoba po przeszczepie oraz partner projektu lub dziennikarz - nie mogło tam zabraknąć także Radia BIELSKO. Łącznie w marszu nordic walking z placu Hoffa wystartowała rekordowa liczba 73 zespołów. Ale poza rywalizacją to także okazja, by poznać temat transplantologii z innej strony - przez ludzkie problemy i wzruszające historie. Jedną z nich opowiedział nam aktor Jarosław Jakimowicz, którego syn zaraz po urodzeniu miał problemy z wątrobą. Po miesiącach leczenia i operacji usłyszał, że Jeremiasz nie dożyje pierwszych urodzin. Wtedy zapadła decyzja o przeszczepie. Posłuchajcie!

Po tym jak 15 lat temu oddał synowi część wątroby nadal normalne funkcjonuje, uprawia sporty i przekonuje innych, że nie ma się czego bać.

Jeśli jesteście ciekawi, kto najszybciej uporał się z trasą, zobaczcie wideo z rozdania nagród.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: