Ośmiu na jedną
BCK, Lucek Cykarski
Beata SteklaBeata Stekla

Ośmiu na jedną

Ośmiu didżejów przypada na jedną przyczepę Niewiadów N126. Takie rzeczy tylko w Bielsku-Białej. A poza tym wracają 4 sceny.Do miasta nad Białą wracają w sumie dwa letnie cykle muzyczne: koncertowe "Jedno miasto, cztery sceny" oraz klubowy "Wlot na spot". Na oba zaprasza Bielskie Centrum Kultury.

1 miasto 4 sceny

Sceny te staną na placach Wojska Polskiego, Ratuszowym i Bolka i Lolka oraz na Błoniach. W planach jest siedem koncertów z udziałem m.in. Jose Torresa, Łukasza Zagrobelnego, Vava Muffin czy Akurat. Będzie też koncert na 100-lecie urodzin Marii Koterbskiej.

Pierwszy koncert już 29 czerwca o godzinie 20.00 na pl. Wojska Polskiego. Wystąpią Cumbancheros, czyli grupa składająca się z muzyków z Kolumbii, Meksyku i Wenezueli grająca muzykę na żywo i po hiszpańsku. Jeżeli chodzi o pozostałe koncerty szczegóły macie TUTAJ.

Wstęp jest - oczywiście - wolny. 

Wlot na spot

"Wlot" to z kolei coczwartkowe spotkania przy muzyce granej na żywo z przyczepy Niewiadów przerobionej na didżejkę. Pierwszy przelot 4 lipca, o 18.00 na Bulwarach Straceńskich. Zagra DJ Turbo. Kolejne w kolejne czwartki, aż do końca sierpnia. Start zawsze o 18.00.

Po DJ Turbo zagrają Catz DJ, Alien, Chriss Jaxx, Atina, Michos & DJ Ure, Neeval i na koniec Michał J. Sandecki. Pozostałe miejscówki to Błonia, Park Włókniarzy, Dębowiec, lotnisko, skocznia w Cygańskim Lesie, Park za Ratuszem i Park Słowackiego.

Wstęp też jest wolny.

A tutaj wiceprezydent Adam Ruśniak przypomina skąd wziął się pomysł na "Wlot". Posłuchaj

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: