Opłakują stratę
FB/Parafia Ewangelicko-Augsburska w Cieszynie
Beata SteklaBeata Stekla

Opłakują stratę

Dzisiaj rano zmarł ks. Janusz Sikora, wieloletni proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Cieszynie.Urodził się w 1954 roku w Kozakowicach, proboszczem został w 2000 roku. To człowiek i duchowny wielu zasług. Był przewodniczącym Komisji ds. Chórów i Orkiestr Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, członkiem Synodu tego Kościoła i zasiadał w jego Konsystorzu, był też założycielem i prezesem Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie. Za zasługi w dziedzinie oświaty i wychowania został odznaczony medalem Komisji Edukacji Narodowej.

- Informacje o pogrzebie zostaną podane w późniejszym terminie - przekazuje parafia.

- Drogi księże Januszu, nigdy nie będziemy gotowi na to pożegnanie, ale bądź pewien, że pozostawiasz nas przepełnionych serdecznym wspomnieniem kapłana dobrego serca i wielkiej życzliwości... - tak wspomina zmarłego Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna. 

- Ksiądz Janusz Sikora był nie tylko duchowym przewodnikiem, ale także wzorem człowieka oddanego służbie Bogu i bliźnim. Jego mądrość, serdeczność oraz niezachwiana wiara zostaną na zawsze w naszych sercach - to głos Mieczysława Szczurka, wicestarosty cieszyńskiego. Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: