Miesiąc do wyborów. Trzecia Droga przedstawiła kandydatów
fot. Radio BIELSKO
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Miesiąc do wyborów. Trzecia Droga przedstawiła kandydatów

Poseł Mirosław Suchoń, Danuta Kożusznik i Jacek Jarco. To pierwsza trójka na liście Trzeciej Drogi do Sejmu, z naszego okręgu.Dokładnie miesiąc do wyborów i dziś, 15 września, Trzecia Droga przedstawiła kandydatów do Sejmu z naszego okręgu. To komitet koalicyjny, na który składają się Polska 2050 i Polskie Stronnictwo Ludowe. "Lokomotywą" będzie obecny poseł Mirosław Suchoń

- Jest 30 dni do wyborów i to jest moment, w którym prezentujemy naszych kandydatów. To jest też dzień demokracji, niezwykle ważny dzień dla Polski. Jest to moment symboliczny - komentował parlamentarzysta z Bielska-Białej. Posłuchaj.

Pytaliśmy o obszary, na których Trzecia Droga chce się skupić, to edukacja i gwarancja 6% PKB na oświatę; transformacja energetyczna; kwestia przedsiębiorczości i działania mające zahamować wzrost cen. 

- Każdy z nas jest działaczem na swoim terenie, społecznikiem [...]. Najważniejsza dla nas jest taka oddolna kampania, wśród ludzi, którzy nas znają - nie musimy im jakiś teorii przedstawiać, bo znają nas z bezpośredniego działania - dodaje Danuta Kożusznik, "dwójka" na liście Trzeciej Drogi. 

To komitet koalicyjny dlatego do przekroczenia jest próg 8%. Trzecia Droga utrzymuje pakt senacki, co oznacza, że w okręgu nr 78 i 79 popiera kandydatów opozycji.

Wybory odbędą się dokładnie za miesiąc - 15 października.

Pełna lista kandydatów Trzeciej Drogi do Sejmu, z okręgu nr 27:

1. Mirosław Suchoń.
2. Danuta Kożusznik.
3. Jacek Jarco.
4. Mateusz Pindel.
5. Joanna Feruga.
6. Waldemar Szendera.
7. Katarzyna Adamiec.
8. Adam Arczewski. 
9. Dariusz Przystał.
10. Robert Karpeta. 
11. Zuzanna Niezabitowska.
12. Ewa Dziubińska.
13. Paweł Gluza. 
14. Mariola Golik.
15. Mirosław Staniek.
16. Bogusław Kajzer.  
17. Malwina Kamińska.
18. Damian Legierski.

 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: