Miejska śmietanka czytała nowele
Magda FritzMagda Fritz

Miejska śmietanka czytała nowele

Sprawdźcie, kto czytał "Dobrą panią" Elizy Orzeszkowej.To dla nich ważne wydarzenie, do którego przygotowują się już od czerwca. W Bielsku-Białej w Domu Pomocy Społecznej "Dom Nauczyciela" po raz kolejny odbyło się Narodowe Czytanie.

Razem z pensjonariuszami placówki polskie nowele czytały najważniejsze osoby w mieście: prezydent i przewodniczący rady miejskiej. Czytających gości było zresztą dużo więcej. Dla wszystkich trzeba było przygotować 5 stolików. Całe wydarzenie przygotowywała aktorka Jadwiga Grygierczyk. "Pamiętam, jak zaczynaliśmy kilka lat temu to mieściliśmy się przy 2 stolikach"- mówił Grzegorz Puda, wiceminister inwestycji i rozwoju. 

Jak mówi Aneta Madeja, kierownik "Domu Nauczyciela" pensjonariusze podchodzą do Narodowego Czytania bardzo emocjonalnie. Są zaangażowani w przygotowania i dumni, że mogą się pokazać przed tyloma ważnymi osobistościami. Posłuchajcie. 
 
Słuchaczy też było więcej, niż w poprzednich latach. Na Narodowe Czytanie zaproszono gości z innych domów pomocy społecznej z Bielska-Białej i okolicy.

Jeśli chcecie wziąć udział w Narodowym Czytaniu, to jest taka szansa. W najbliższą sobotę na Starym Rynku w Bielsku-Białej czytać będą aktorzy Teatru Polskiego i "Banialuki". Początek o godz. 12:00. 


Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: