Kradł co popadnie
fot.: KPP Cieszyn
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Kradł co popadnie

Mężczyznę podejrzanego o kradzież paliwa, drewna oraz włamania do samochodów i garażu zatrzymali policjanci cieszyńskiej komendy.Kryminalni z cieszyńskiego garnizonu  pracowali nad sprawami związanymi z kradzieżami i włamaniami na terenie powiatu. Sprawca kradł co popadnie: dokumenty, paliwo, sprzęt budowlany, paliwo…Zbierając materiał dowodowy w tych sprawach śledczy zebrali dane, które doprowadziły do identyfikacji sprawcy. To 29-letni mieszkaniec czeskiego Frydka-Mistka.

Mężczyzna został zatrzymany przez cieszyńskich wywiadowców na terenie stacji paliw. Był całkowicie zaskoczony, nie spodziewał się rozpoznania i zatrzymania. Przeprowadzone dotychczas czynności oraz zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu czterech zarzutów dotyczących dokonania kradzieży i kradzieży z włamaniem. 29-latek nie kwestionował swojej winy.
 
Policjanci udowodnili, że podejrzany o przestępstwa mężczyzna w listopadzie ubiegłego roku w Dzięgielowie ukradł drewno warte blisko 3.000 zł. Swoją „działalność” na terenie powiatu kontynuował w marcu, kiedy to Goleszowie, niszcząc bramę garażową, ukradł sprzęt budowlany wart ponad 1.000 złotych. Kilka dni później w Cieszynie ukradł paliwo warte ponad 700 złotych, aby następnie, po paru dniach w Kończycach Wielkich włamać się do samochodu. Z auta ukradł między innymi dokumenty i gotówkę. Łącznie szkody i straty, jakie spowodował przekraczają 7.000 złotych.
 
Sędzia zastosował wobec 29-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Podejrzanemu grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności 
 
 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: