Kolejny rok programu stypendialnego
logo fundacji/źródło: Facebook
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Kolejny rok programu stypendialnego

Fundacja "Z Bielska-Białej na Uniwersytet Jagielloński" po raz trzeci prowadzi nabór wniosków o stypendia.Do końca miesiąca prowadzony będzie nabór wniosków o stypendia dla bielszczan, którzy studiują - lub od października będą studiować - na Uniwersytecie Jagiellońskim. Do tej pory fundacja "Z Bielska-Białej na Uniwersytet Jagielloński" ufundowała 9 takich stypendiów dla studentów różnych kierunków, od psychologii po matematykę. Stypendia wypłacane są przez cały rok akademicki. Kwoty na ten rok znane będą po analizie wniosków. 

- Nasze stypendium ma charakter socjalno-naukowy, czyli dwa podstawowe kryteria. To są dochody w przeliczeniu na członka rodziny, wyliczane na podstawie danych przedstawianych we wniosku [...]. Drugie to kryterium naukowe, czyli średnia z nauki, która wyróżnia w jakiś sposób tych uczniów czy studentów - objaśniał nam Grzegorz Pacek, prezes fundacji "Z Bielska-Białej na Uniwersytet Jagielloński".

W połowie października odbędzie się wręczenie stypendiów. Zaproszenie do objęcia programu swoim patronatem przyjęli prezydent Bielska-Białej oraz starosta bielski. POSŁUCHAJ.

- Do pierwszej edycji doszło dlatego, że zebrała się grupa ludzi, których połączyła wspólna historia, połączyła ich miłość do Bielska-Białej, tudzież okolic, a także studia na Uniwersytecie Jagiellońskim; czasem jakieś kursy, studia policencjackie [...]. Ludzi, którzy osiągnęli pewne rzeczy [sukces - red.] i chcieli się odwdzięczyć, wspomóc tych, którzy nie zawsze mają szanse i okazje [...] - dodaje Grzegorz Pacek. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: