Jeździ się fatalnie. "Zagrożenie dla bezpieczeństwa"
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Jeździ się fatalnie. "Zagrożenie dla bezpieczeństwa"

Doraźny remont będących w najgorszym stanie fragmentów ulicy Bielskiej w Cieszynie zapowiada tamtejszy Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych.
Bielska to jedna z głównych arterii w mieście, jazda tą drogą do przyjemnych jednak nie należy i grozi uszkodzeniem samochodu. Sam zarząd powiatu cieszyńskiego stwierdził, że obecny stan nawierzchni, stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników ruchu i wymaga pilnej interwencji.

Planowane jest jednak tylko położenie nowej nakładki asfaltowej. Na generalną przebudowę drogi (w tym dwóch skrzyżowań: z Wiślańską i Stawową) powiat nie ma pieniędzy. Koszty inwestycji oszacowano na ponad 33 miliony złotych! 
Pozyskanie dofinansowanie na ten cel to... marzenie starosty Mieczysława Szczurka. Posłuchaj
 
A jakie są możliwości zdobycia pieniędzy? W 2022 i 2023 roku składano wnioski o dofinansowanie realizacji zadania z Polskiego Ładu. Wnioski nie zostały jednak rozpatrzone pozytywnie. Teraz powiat planuje starać się o środki, na przebudowę Bielskiej, z funduszy unijnych.  
 
Jeśli dofinansowanie udałoby się pozyskać, przebudowa Bielskiej byłaby sztandarową inwestycją powiatu – podkreśla starosta. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: