Jechał ponad 240 km/h. Właśnie zapadł wyrok
fot.: śląska policja
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Jechał ponad 240 km/h. Właśnie zapadł wyrok

O tym, że szybka jazda się nie opłaca, przekonał się mieszkaniec Cieszyna, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. 26-latek jechał ekspresówką ponad 240 km/h. Decyzją sądu zapłaci za swój "wyczyn" 3 tys. zł.Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie 8 października 2023 roku. Patrol zauważył na odcinku drogi ekspresowej S52 z Cieszyna do Bielska-Białej mercedesa, który niebezpiecznie zbliżył się do poprzedzającego go samochodu, jadąc "na zderzaku". Chwilę po jego wyprzedzeniu, zaczął gwałtownie przyspieszać. Pierwszy pomiar prędkości wskazał, że jechał z prędkością 197 km/h. 

Policjanci z grupy SPEED, wykorzystując sygnały uprzywilejowania, ruszyli za nim. W pewnym momencie kierowca mercedesa osiągnął prędkość przeszło 240 km/h. Ostatecznie policjanci zatrzymali go na „wiślance” w Skoczowie, kiedy mężczyzna stanął na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną.

Za rażące przekroczenie prędkości oraz stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym, 26-latek z Cieszyna za swoje postępowanie odpowiedział przed sądem. Za popełnione wykroczenia został ukarany grzywną w kwocie 3 tys. złotych, półrocznym zakazem prowadzenia pojazdów oraz 36 punktami karnymi.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: