Jacek Krywult rezygnuje z funkcji radnego. Kto obejmie mandat?
fot. arch.
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Jacek Krywult rezygnuje z funkcji radnego. Kto obejmie mandat?

Były prezydent Bielska-Białej, Jacek Krywult, rezygnuje z zasiadania w Radzie Miejskiej.To, że rezygnacja wpłynęła potwierdza przewodnicząca Rady Miejskiej w Bielsku-Białej - Dorota Piegzik-Izydorczyk. Na najbliższej sesji pojawi się też informacja w tym zakresie.

Kto obejmie mandat? Kolejna osoba z najwyższym wynikiem wyborczym na liście w okręgu, z którego wybrany został Jacek Krywult. Tą osobą jest Katarzyna Balicka i do niej komisarz wyborczy skieruje pytanie o to, czy chce objąć mandat radnej. Katarzyna Balicka zasiada w radzie nadzorczej Agencji Rozwoju Regionalnego, objęcie mandatu radnej wymagałoby rezygnacji z tego stanowiska. Jeśli w tym wypadku zgody nie będzie, to kolejny z najlepszym wynikiem wyborczym był Ryszard Batycki.

Jacek Krywult prezydentem Bielska-Białej był nieprzerwanie od 2002 do 2018 roku (urząd ten sprawował także od kwietnia 1981 roku do stycznia 1982). Wtedy zrezygnował z ubiegania się o reelekcję; zdobył mandat radnego, został także wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Bielsku-Białej. Z zasiadania w prezydium Rady zrezygnował latem 2022 roku.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: