Izba przyjęć doczeka się modernizacji
fot.: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Izba przyjęć doczeka się modernizacji

4 mln zł na modernizację izby przyjęć Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej pozyskało bielskie starostwo.Pozyskane pieniądze to dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”, które zapewni 98% potrzebnej na przebudowę kwoty. 

To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców właściwie całego subregionu południowego naszego województwa, ponieważ jest to jedyny szpital dziecięcy na tym terenie. Doczekaliśmy czasów, że pediatrii prawie nie ma w Cieszynie, nie ma w Pszczynie, w okrojonym zakresie jest w Żywcu. W naszym regionie mamy ok. 150 tys. dzieci, jest więc „za czym” chodzić - mówi starosta bielski Andrzej Płonka o staraniach samorządu o środki na Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej. 
 
Głównym założeniem planowanej inwestycji jest rozdzielenie wejścia dla pieszych od podjazdu dla karetek. Sama izba będzie większa, zlikwidowane zostaną bariery architektoniczne. Przebudowane zostanie wejście główne i podjazd dla ambulansów, a wjazd na teren szpitala poszerzony.Posłuchaj
 
Samorząd powiatu, który jest organem prowadzącym dla bielskiego „pediatryka” od dawna zabiegał o dofinansowanie na modernizację placówki, stąd dokumentacja projektowa modernizacji izby przyjęć jest już gotowa. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: