Ile sił w płucach
Fot. Beata Stekla
Beata SteklaBeata Stekla

Ile sił w płucach

W Bielsku-Białej i Kozach trwa dzisiaj festiwal orkiestr dętych "Złota Trąbka".Za nami konkurs musztry i mażoretek na pl. Wojska Polskiego, koncert i orkiestrowa parada ulicą 11 Listopada. W centrum miasta trwa teraz kilka koncertów festiwalowych. Orkiestry grają na Rynku, pl. Chrobrego i Wojska Polskiego oraz w Parku Słowackiego.

Niedługo impreza przeniesie się do Kóz. O godzinie 18:00 rozpocznie się tam kolejny koncert, w parku przy Pałacu Czeczów. Godzinę później, w tym samym miejscu, koncert finałowy. Warto być.

Pełna nazwa imprezy to 20. Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych "Złota Trąbka". Biorą w nim udział Orkiestra Dęta OSP z Kamyka, Miejska Orkiestra Dęta z Suchej Beskidzkiej, Młodzieżowa Orkiestra Dęta oraz Mażoretki Stars z Wasilkowa, Orkiestra Strażak z Wojkowic Kościelnych, Orkiestra Dęta Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. prof. Józefa Świdra z Jastrzębia-Zdroju, Młodzieżowa Orkiestra Dęta oraz Mażoretki Finezja z Tryńczy, Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kozienic, Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta Mali Kamilianie z Tarnowskich Gór i Malá černá hudba z czeskiej Karviny.

Uczestnicy ostro przygotowywali się do udziału w konkursie. Mówi Jakub Duda, kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Tryńczy. Posłuchaj

Impreza jest organizowana od 1997 roku. Startowała pod nazwą Wojewódzki Przegląd Orkiestr i odbywała się tylko w Kozach.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: