Gorąca sesja. Tematem LGBTMagda FritzMagda Fritz

Gorąca sesja. Tematem LGBT

Rada gminy Istebna na Śląsku Cieszyńskim przegłosowała uchwałę, w której deklaruje "powstrzymywanie ideologii LGBT". Radni byli jednomyślni, wszyscy obecni na obradach zagłosowali ZA.Do dyskusji doszło, gdy swoje oburzenie wyraziła Gabriela Lazarek, przedstawicielka partii Zielonych. "Pochodzę stąd i jestem osobą wierzącą. Występuję przed państwem w obronie praw człowieka. LGBT, to nie ideologia, a ludzie"- mówiła na sesji rady gminy. Posłuchajcie. 

Lazarek odniosła się też do Biblii. "Nie przypominam sobie, żeby w Piśmie Świętym mówiono o wykluczaniu drugiego człowieka z powodu tego, jakim się urodził”.

Mówiła też o edukacji seksualnej w szkole. „Chyba wszyscy uczymy nasze dzieci, że mają nie iść z kimś obcym (...), nie mają pozwalać na to, żeby ktokolwiek je dotykał, krzywdził. To nie jest seksualizacja. Czy chcą państwo, żeby dzieci były nieświadome tego, że dorosły człowiek może je skrzywdzić? Czy mają państwo jakikolwiek dowód na to, że tym obciążone są osoby LGBT?”- pytała w emocjonalnym wystąpieniu Gabriela Lazarek. 

Dodała, że ma obowiązek powiadomić organizacje oraz miejscowości partnerskie Istebnej o podjętej uchwale. "Nie wiem, czy jesteście państwo świadomi konsekwencji. Były miasta, w których taką uchwałę uchwalono i zerwano z nimi międzynarodową współpracę".

"Powiało grozą i próbą zastraszenia"- odpowiedział Stanisław Legierski, przewodniczący rady gminy, który zacytował część przegłosowanej deklaracji. Przekonywał, że w uchwale mowa jest o ideologii, a nie o ludziach. Uchwała składa się w sumie z 3 punktów. Posłuchajcie. 

PONIŻEJ znajdziecie pełny tekst uchwały.

 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: