"Fermenty" się zbliżają...
fot. Radio BIELSKO
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

"Fermenty" się zbliżają...

W przyszłym tygodniu w Bielsku-Białej rozpocznie się festiwal kabaretowy "Fermenty".Nazwa "Fermenty" jest Wam pewnie dobrze znana. To cykliczna impreza rozrywkowa organizowana w Bielsku-Białej od 1999 roku przez zapaleńców i miłośników różnych form kabaretowych. W tym roku organizatorzy postawili na kilka nowości.

- 21 września o godz. 19.00 w Bielskim Centrum Kultury taka fermentowa "rozbiegówka". Po raz pierwszy w historii naszego festiwalu, w pełnej formule, będziemy mieli wieczór stand-upowy - mówił na naszej antenie jeden z organizatorów "Fermentów", Piotr Szczutowski.

Wystąpi dziewięciu stand-uperów: Arkadiusz Jaksa Jakszewicz, Paulina Potocka, Sylwia Wiszowata, Maciek Adamczyk, Filip Puzyr, Damian Skóra, Karol Kopiec, Bartosz Zalewski, Kuba Śliwka. Trzeba pamiętać, że to wieczór wyłącznie dla widzów dorosłych. Tego samego dnia od godz. 23.00 rozmowy na "żółtej sofie" w Cafe Maria, które zostanie otwarte w najbliższy wtorek

Gala otwarcia "Fermentów" w piątek 22 września, wtedy występ kabaretu HRABI z finiszem trasy programu „Gdy powiesz: TAK” (bilety już wyprzedane). 

Dzień później, w sobotę, przegląd kabaretów. O nagrodę publiczności powalczy kilkanaście formacji. POSŁUCHAJ.

24 września w Książnicy Beskidzkiej "Dwa desery w jednym, czyli… Fermentowa herbatka po obiadku". 

Tradycyjnie festiwal zamknie spotkanie w... schronie przeciwatomowym Szkoły Podstawowej nr 31 w Starym Bielsku. 

Jeszcze jedną nowością tego cyklu eventów będzie Koalicja Festiwali Kabaretowych KaFKa, czyli spotkanie organizatorów głównych festiwali kabaretowych w Polsce (impreza zamknięta). - W tej grupie, organizatorów festiwali, porozmawiamy o kondycji polskiego kabaretu. Porozmawiamy o kondycji polskiej sceny comedy, szeroko rozumianej, ale też porozmawiamy o tym jaka przyszłość czeka polską rozrywkę - objaśnia Adam Ruśniak

Pełny program festiwalu TUTAJ.


Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: