Dwóch kandydatów PiS
Fot. Arch. Andrzej Kalata
Paweł ChudeckiPaweł Chudecki

Dwóch kandydatów PiS

Konwencja PiS, na której zaprezentowano kandydatów w najbliższych wyborach samorządowych na Żywiecczyźnie, odbyła się wczoraj w sali koncertowej żywieckiej szkoły muzycznej.
Kandydatem partii na burmistrza Żywca, tak jak w 2018 roku będzie Andrzej Widzyk, miejski radny i dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania w Starostwie Powiatowym w Żywcu. Oprócz niego i obecnego burmistrza Antoniego Szlagora, o stołek włodarza miasta walczyć będzie Szymon Piątek z PO i reprezentująca własny komitet Joanna Ostrowska.
Drugi przedstawiony przez PiS kandydat to pretendujący do stanowiska wójta Milówki Wojciech Capanda.
O stanowisko ponownie będzie ubiegał się obecny włodarz Robert Piętka, oraz Krzysztof Kamiński – obaj startują z własnych komitetów.
Działacze Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowali również swoich kandydatów do Sejmiku Województwa Śląskiego, Rady Powiatu Żywieckiego, Rady Miejskiej w Żywcu oraz samorządów gminnych.
Startujący 6 lat temu z list PiS wójt Jeleśni Anna Wasilewska i wójt gminy Radziechowy Wieprz Maciej Mika, tym razem reprezentować będą własne komitety wyborcze.
Co ciekawe, w konwencji PiS na Żywiecczyźnie nie uczestniczył szef struktur PiS w województwie śląskim Jarosław Wieczorek a Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego w Województwie Małopolskim – były minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: