Dom przestanie straszyć?
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Dom przestanie straszyć?

Czy dom, który do tej pory straszył, straszyć przestanie? Nadzieję taką mają mieszkańcy Czechowic-Dziedzic. Nieruchomość w centrum miasta, która od lat pełniła nieoficjalnie funkcję miejskiego śmietniska, została sprzedana. Chodzi o dom i teren wokół, który kiedyś był ogrodem, przy ulicy Moniuszki. Nieruchomość była przez ostatnie lata niezamieszkana przez właścicieli. Przebywały na jej terenie natomiast osoby postronne, które w budynku organizowały sobie imprezy mocno zakrapiane alkoholem. Bywało, że libacje kończyły się... pożarem. Na terenie wielokrotnie interweniowała straż pożarna. 
 
Wokół domu pełno było zawsze śmieci. To nie tylko pozostałości po imprezach, ale też materace i ubrania osób, które zapewne tam przebywały. No i odpadki wrzucane przez przechodniów: butelki, puszki, papierki. Cała posesja była sprzątana dwa lata temu z inicjatywy grupy „Czechowiczanie dla przyrody”. Informowaliśmy o tym TUTAJ. Ostatnio śmieci było tam jednak znowu mnóstwo.
 
Tymczasem od kilku dni mieszkańcy z zadowoleniem obserwują, że posesja przy ulicy Moniuszki jest porządkowana. Okazuje się, że jej dotychczasowi właściciele sprzedali nieruchomość. Taką informację przekazała nam szefowa osiedla „Centrum” Iwona Stępień.
 
W jaki sposób posesja zostanie zagospodarowana? Wkrótce się przekonamy.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: