Człowiek od nas powtórnie rektorem UŚ!
FB/Uniwersytet Śląski w Katowicach
Beata SteklaBeata Stekla

Człowiek od nas powtórnie rektorem UŚ!

Urodzony w Bielsku-Białej i wychowany w Jaworzu prof. dr hab. Ryszard Koziołek został wybrany na rektora Uniwersytetu Śląskiego w kadencji 2024-2028. Będzie to jego druga kadencja na tym stanowisku.Profesor ma 58 lat. Wcześniej pełnił funkcję prorektora UŚ ds. kształcenia i studentów. Jest współtwórcą i dyrektorem Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych UŚ. 

Jest też absolwentem Technikum Mechaniczno-Elektrycznego w Bielsku-Białej. W 1991 roku ukończył studia polonistyczne w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Sześć lat później uzyskał tytuł doktora. W 2010 roku otrzymał stopień doktora habilitowanego, w 2012 tytuł profesora UŚ, a w 2016 profesora nauk humanistycznych. 

Laureat Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii "Eseistyka" za książkę "Ciała Sienkiewicza" oraz Nagrody im. Kazimierza Wyki za wybitne osiągnięcia w dziedzinie eseistyki, krytyki literackiej i artystycznej. Był członkiem jury oraz przewodniczącym Nagrody Literackiej Nike.  

Prof. Koziołek miał dwóch kontrkandydatów: prof. dr hab. Jacka Barcika z Wydziału Prawa i Administracji oraz prof. dr hab. Iwonę Loewe z Wydziału Humanistycznego.Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: