Częściej będzie tutaj pojawiać się straż miejska
fot. arch. Radio BIELSKO
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Częściej będzie tutaj pojawiać się straż miejska

Graficiarze nie oszczędzają konstrukcji przystanku na Al. Armii Krajowej w Bielsku-Białej. Chodzi o przystanek "Szyndzielnia", gdzie kursują autobusy linii nr 7 i 8 bielskiego MZK.Konstrukcja przystanku została odnowiona a propos przebudowy tego odcinka drogi. Efekt jednak długo się nie utrzymał, bo dali tutaj o sobie znać wandale. Pomalowali sprayem ściany konstrukcji. Rozwiązanie tej sytuacji? Radny Konrad Łoś wskazał, by zamontować tutaj kamerę monitoringu. Zainstalowanie kamery we wskazanym miejscu, bez wątpienia miałoby pozytywny wpływ także na poczucie bezpieczeństwa osobistego mieszkańców i turystów - argumentował w interpelacji radny PiS. 

W odpowiedzi z urzędu miasta czytamy, że w lipcu w tym miejscu pojawi się mobilna kamera, z zastrzeżeniem: jeśli pozwolą na to warunki techniczne. Na dziś z rozwiązań padła deklaracja zwiększenia częstotliwości patroli straży miejskiej w tym miejscu. 

Z odpowiedzi na interpelację radnego dowiadujemy się także, że wiata przystankowa pod Szyndzielnią, od finiszu przebudowy drogi, została zdewastowana dwa razy;  z końcem 2022 roku i z początkiem tego roku. Sprawę zgłoszono policji. Odmalowanie na nowo tej konstrukcji kosztować będzie 6 tys. zł. 
 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: