Co z tym Rumcajsem?
Fot. FB/urumcajsa
Paweł ChudeckiPaweł Chudecki

Co z tym Rumcajsem?

Do krążących od kilku dni informacji o wypowiedzeniu umowy dzierżawy popularnego ośrodka „U Rumcajsa” i działającej tam stanicy WOPR nad Jeziorem Żywieckim i planach budowy tam hotelu, odniosło się żywieckie starostwo powiatowe.
W wydanym oświadczeniu powiat tłumaczy dlaczego konieczne było wypowiedzenie umowy.
Dotychczasowa umowa dzierżawy wymagała stosownych zmian ze względu na śmierć śp. Jerzego Ziomka jako głównego dzierżawcy całości terenu. Starosta żywiecki działający w imieniu Skarbu Państwa zobowiązany był uregulować w porozumieniu ze spadkobiercami dotychczasową umowę, wyraźnie rozdzielając działalność gospodarczą na tym ośrodku od działalności społecznej prowadzonej przez WOPR.
Równocześnie zostały przygotowane propozycje dla spadkobierców śp. Jerzego Ziomka dotyczące dalszych warunków dzierżawy ośrodka z uwzględnieniem prowadzonej przez nich działalności  gospodarczej. Niestety warunki przedstawione przez Starostę Żywieckiego nie zostały zaakceptowane przez spadkobierców. Z uwagi na ten fakt Starosta Żywiecki zmuszony został złożyć wypowiedzenie tej umowy, gdyż jej dalsze funkcjonowanie naruszałoby zasady obowiązującego prawa tj. Ustawę z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami.
Podkreślić należy, że nie ma zagrożenia dla utrzymania dalszego funkcjonowania Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ponadto Starosta Żywiecki podejmie wszystkie niezbędne działania aby zapewnić dalsze funkcjonowanie WOPRu na dotychczasowych warunkach z dostępem do jeziora w celu wykonywania zadań zapewniającym bezpieczeństwo mieszkańców powiatu żywieckiego i turystów nad Jeziorem Żywieckim.
Wszelkie spekulacje dot. ogłoszenia przetargu na dzierżawę lub sprzedaży tego miejsca są nieprawdziwe!


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: