Chodzisz po górach? Ta aplikacja Ci się przydaJoanna WieczorekJoanna Wieczorek

Chodzisz po górach? Ta aplikacja Ci się przyda

Z tej aplikacji korzysta już ponad 15 tys. osób. Tyle razy została pobrana z internetowego sklepu. Prace nad nią trwały kilka tysięcy godzin. Robert Celiński, mieszkaniec Bielska-Białej, zapalony biegacz górski, stworzył aplikację "Polskie Góry", która świetnie sprawdza się podczas pieszych wycieczek i zdobywania szczytów.- Tak naprawdę jeżeli korzystamy z aplikacji w Polsce, opisze nam wszystkie góry, dodatkowo wprowadzone są charakterystyczne obiekty w miastach, np. kominy, są również wprowadzone maszty radiowe - opowiada Robert Celiński, twórca aplikacji "Polskie Góry".

Podstawowe zadanie aplikacji to opisywanie gór. Gdy ją uruchomimy widzimy obraz z aparatu fotograficznego. Na ten obraz nanoszone są opisy góry, jaka jest wysokość i dodatkowo zarysowany zostaje kształt. W aplikacji znajdziemy 2 rodzaje map i m.in. górską różę wiatrów.

W jaki sposób działa aplikacja? Oparta jest na 2 podstawowych pomiarach z GPS-u i kompasu.Posłuchaj.

Stworzenie aplikacji wzięło się z pasji do gór. Jej twórca jest zdobywcą Korony Gór Polskich. Testowanie i udoskonalanie odbywało się równocześnie ze zdobywaniem szczytów. W aplikacji znajdziemy wszystkie pasma górskie położone w Polsce a także częściowo za granicą, np. w Słowacji.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: