Chcesz pomóc psiakom? Weź udział w imprezie!
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Chcesz pomóc psiakom? Weź udział w imprezie!

Dogtrekking po lepszy świat. Impreza pod tym hasłem odbędzie się w sobotę (10 czerwca) w Cieszynie.Cały uzyskany z niej dochód zostanie przeznaczony na pomoc czworonożnym podopiecznym cieszyńskiej Fundacji Lepszy świat. Organizacji brakuje pieniędzy na karmę, ale też na faktury za leczenie zwierząt. A budowa przytuliska dla psów stanęła... 
 
W przytulisku „Marzenie pod Psim Azorem” swoje bezpieczne miejsce mają znaleźć stare, schorowane psy. W placówce budowanej w Cieszynie powstać ma wybieg dla bezdomnych psów z przeszkodami, woliery dla małych dzikich zwierząt, które wymagają leczenia i rehabilitacji. Postawiono już koci domek oraz kilka kojców dla psów z problemami behawioralnymi. Na resztę niestety nie ma pieniędzy – przyznaje Katarzyna Brandys z Fundacji Lepszy świat”. Posłuchaj

Podkreśla, że sytuacja fundacji jeszcze nigdy nie była tak trudna, jak w tym roku. Czym jest spowodowana? Katarzyna Brandys wymienia dwa powody. 
 
Po pierwsze ubożenie społeczeństwa. - Mamy stałych darczyńców, ale kwoty stałych darowizn od zeszłego roku zmniejszyły się, no bo ludzi po prostu zwyczajnie nie stać na to, żeby dzielić się, jeśli sami nie mają pieniędzy – wyjaśnia. Posłuchaj 
 
Po drugie, organizacje pożytku publicznego przewidują znacznie mniejsze dochody z 1,5 podatku. Spora część darczyńców z płacenia podatku została bowiem zwolniona. Ile pieniędzy przekaże organizacjom skarbówka? Dowiemy się, ostatecznie, w lipcu. Działający na rzecz zwierząt nie spodziewają się jednak dobrych wieści.
 
Dlatego fundacja organizuje w sobotę w Cieszynie pierwszy „Dogtrekking po lepszy świat”. Na wydarzenie zaproszeni są wszyscy właściciele psów ze swoimi podopiecznymi. Wezmą w nim udział także wolontariusze z psami ze schroniska, które szukają domów. Ich zadaniem będzie przejść trasę 6,5 km, a po drodze znaleźć wszystkie punkty kontrolne.
 
W trakcie wydarzenia będzie można zasięgnąć porady specjalistów na co dzień zajmujących się zwierzętami. Na miejscu będą: zoofizjoterapeutka, trenerka psów, dogoterapeutka, groomerka. Dla najmłodszych przygotowane będą zabawy z psem. Odbędzie się również zbiórka do puszek i zbiórka darów rzeczowych dla zwierząt.
 
Zgłoszenia przyjmowane są na adres: [email protected]
Do maila należy załączyć dowód wpłaty kwoty 30.00 zł za każdego zgłoszonego psa. Numer konta podany na stronie fundacji Lepszy świat oraz na Facebooku.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: