Był pijany, uderzył w bramę. W aucie były dzieci...
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Był pijany, uderzył w bramę. W aucie były dzieci...

Kolejnych nietrzeźwych kierowców zatrzymali policjanci na żywieckich drogach. Jeden z nich wiózł samochodem dzieci.Na ul. Kopernika kierujący bmw 33-latek, zjechał na przeciwległy pas jezdni i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym volkswagenem, którym kierował 36-latek. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała pasażerka vw. Sprawca wypadku miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 

Z kolei w Węgierskiej Górce policjanci zatrzymali 32-latka, który prowadził mazdę mając w organizmie ponad promil alkoholu.

Do najpoważniejszego zdarzenia  z udziałem nietrzeźwego kierowcy doszło jednak w Wieprzu. Na ul. Żywieckiej kierowca nissana uderzył samochodem w bramę posesji. Świadkowie zajścia zabrali mu kluczyki i do przyjazdu policji pilnowali, aby nie uciekł.
Gdy policjanci przyjechali na miejsce ustalili, że samochodem kierował 26-latek. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. W samochodzie oprócz niego znajdowało się dwoje dzieci: 2,5-letni chłopczyk i 8-letnia dziewczynka. Dzieci były w fotelikach i w wyniku zdarzenia na szczęście nie doznały żadnych obrażeń. Trafiły pod opiekę matki.

Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności – przypominają mundurowi.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: