Bogata kultura ludowa ma się coraz lepiej
Robert FraśRobert Fraś

Bogata kultura ludowa ma się coraz lepiej

Na scenie wystąpi ponad 40 zespołów, prezentujących różnorodny i bogaty folklor. Mowa o „XVI Regionalnych Spotkaniach z Tradycją”, organizowanych przez Rejonowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku-Białej.
Wydarzenie odbędzie się w Makowie Podhalańskim, w Makowskim Centrum Kultury, w najbliższą sobotę i niedzielę, 1 i 2 czerwca. W sobotę start o godzinie 11.00, w niedzielę o 10.00.
- Będzie można zobaczyć uczestników w strojach cieszyńskich, beskidzkich, śląskich, krakowskich, żywieckich oraz góralskich. Będą także zespoły z Podkarpacia oraz z Kujaw. Zapraszamy również rękodzielników i kucharzy, którzy zaprezentują swoje wyroby i potrawy – mówi Danuta Kożusznik, prezes RZRKiOR w Bielsku-Białej. Posłuchaj
- Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w tej kolorowej i pełnej atrakcji imprezie. Będzie można podziwiać przepiękne rękodzieło, spróbować regionalnych potraw, a także cieszyć się występami na scenie i stoiskami w Makowskim Centrum Kultury. Wstęp na wydarzenie jest wolny, więc zapraszamy wszystkich, aby cieszyć się folklorem, zabawą i pozytywnymi wrażeniami – dodaje.
W tym roku, po raz pierwszy, zaproszono zespoły z innych regionów Polski, np. z Wrocławia.  - Zespół z Podkarpacia już kiedyś u nas gościł i tak im się spodobało, że przyjeżdżają do nas od kilku lat - mówi Danuta Kożusznik.
Patronat honorowy nad imprezą objął wojewoda małopolski oraz starosta suski i burmistrz Makowa Podhalańskiego.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: