Bielsko-Biała walczy o nowych bielszczan. Orężem... dziecięce bodziaki!
Beata SteklaBeata Stekla

Bielsko-Biała walczy o nowych bielszczan. Orężem... dziecięce bodziaki!

Każde dziecko, które przyjdzie na świat w Bielsku-Białej i zostanie osobiście zarejestrowane przez jednego z rodziców w Urzędzie Stanu Cywilnego, otrzyma pamiątkowe body oraz list gratulacyjny od samego prezydenta - Jarosława Klimaszewskiego!Na bodziakach widnieje napis "Witaj w Bielsku-Białej". Ubranka są przekazywane tylko w USC i tylko rodzicowi, który przyjdzie załatwić rejestrację dziecka. Wysłanie kurierem lub pocztą odpada.

Pierwsze dzieci otrzymały bodziaki i prezydencki list już 29 maja - to Staś i Antosia. W USC pojawili się ich tatusiowie, którzy wrócili do domu z uroczym ciuszkiem. Ciekawostka - maluchy przyszły na świat w tym samym dniu, na jednej sali porodowej. Urzędnicy dowiedzieli się o tym od ojców.
 
- Mając na uwadze fakt o postępującej depopulacji w niemal wszystkich częściach naszego kraju, prezydent Bielska-Białej pragnie w ten symboliczny sposób docenić osoby, które zdecydowały się na rodzicielstwo. Miejmy nadzieję, że ten drobny prezent będzie służył od samego początku wzmocnieniu więzi i identyfikacji z Bielskiem-Białą - czytamy na stronie bielskiego ratusza.

Body są bezpieczne dla dzieci. 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.
 
 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: