Reklamówki pełne śmieci

Reklamówki pełne śmieci

Zebrać 365 reklamówek ze śmieciami w ciągu roku – taki cel postawił sobie prezes Fundacji Ekologicznej Arka, Wojciech Owczarz i namawia innych by przyłączyli się do akcji. Wszystko w ramach projektu 365 reklamówek, będącego częścią większej akcji "Listy dla Ziemi" firmowanej przez bielską Fundację Ekologiczną Arka.
Akcja z reklamówkami to konkretny efekt ekologiczny: mniej dzikich wysypisk, mniej odpadów zanieczyszczających środowisko, więcej opakowań trafiających do przetworzenia. Równie istotna jest edukacja społeczeństwa w zakresie świadomej konsumpcji (kupowanie produktów jak najmniej zapakowanych) oraz prawidłowej gospodarki odpadami (recykling zamiast składowania odpadów).
- Zachęcamy do udziału w akcji. Każdy może zebrać choć jedną reklamówkę śmieci i wpisać ją do licznika na www.365reklamoweksmieci.pl. Przy okazji można namówić do podobnych działań inne osoby - mówi Wojciech Owczarz.
Tytułowa reklamówka jest jedną z najgorszych plag ekologicznych. Rocznie na świecie produkuje się i wprowadza w obieg prawie 1 bilion plastikowych jednorazówek i reklamówek. Po wykorzystaniu powstaje z nich ok. 18 milionów ton odpadów.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: