Pożegnanie z fajerwerkami. Rekord zagrał „na szóstkę”
Kibice, którzy przyszli na ostatni w tym roku mecz futsalowy przy Widok 12 w Bielsku-Białej, dostali w prezencie futsalowe widowisko z najwyższej półki.
Kibice, którzy przyszli na ostatni w tym roku mecz futsalowy przy Widok 12 w Bielsku-Białej, dostali w prezencie futsalowe widowisko z najwyższej półki.
Zapowiedź tajemniczej niespodzianki, którą bielski Rekord wrzucił w media społecznościowe przed sobotnim meczem z We-Metem Sierakowice, rozgrzała kibiców do czerwoności. Klub dotrzymał słowa – na trybunach pojawił się nowy zawodnik biało-zielonych, a my poznaliśmy jego nazwisko. Do Rekordu dołącza utytułowany Portugalczyk – Edgar Varela.
To była czarna niedziela przy Startowej. Najpierw piłkarze Rekordu przegrali z Chojniczanką Chojnice aż 0:5, a kilka godzin później futsalowy Rekord dołożył do tego własną, równie bolesną porażkę w Przemyślu.
Pierwsza ligowa porażka Rekordu w tym sezonie stała się faktem. Na domiar złego bielszczanie kończyli spotkanie w osłabieniu – czerwone kartki obejrzeli Michał Kałuża i Franco Spellanzon, co oznacza, że w kolejnym meczu zabraknie dwóch kluczowych postaci zespołu.
W hicie 5. kolejki Futsal Ekstraklaki Rekord Bielsko-Biała pokonał na wyjeździe Legię Warszawa 3:2 (1:0), zdobywając niezwykle cenne trzy punkty w stolicy. To zwycięstwo to kolejny krok w budowaniu aspiracji zespołu z Cygańskiego Lasu.
W środowej potyczce 3. kolejki FOGO Futsal Ekstraklasy Rekord Bielsko-Biała zremisował na wyjeździe z Ruchem Chorzów 1:1. Prowadzenie objęli gospodarze, ale to Guilherme Kadu w 39. minucie uratował punkt dla Rekordu. To wynik, który z jednej strony potwierdza dobrą defensywę, z drugiej – wskazuje, że Rekord musi popracować nad wykańczaniem akcji.
To będzie mecz z ogromnym ładunkiem emocji. W środowy wieczór, w FOGO Futsal Ekstraklasie, Rekord Bielsko-Biała zmierzy się na wyjeździe z beniaminkiem ligi – Ruchem Chorzów. Spotkanie, poza wyzwaniem sportowym, ma wyjątkowy kontekst - w składzie gospodarzy na boisku zaprezentuje się aż trzech wychowanków bielskiego Rekordu, a z ławki rezerwowych drużynę poprowadzi jego były zawodnik.
To był wieczór dwóch różnych połów. Najpierw cierpliwe szachy bez goli, a potem prawdziwa futsalowa burza, w której Rekord Bielsko-Biała wypunktował FC Reiter Toruń i sięgnął po drugie zwycięstwo w sezonie.
Sezon 2025/26 w FOGO Futsal Ekstraklasie rozpoczęty. Rekord Bielsko‑Biała zainaugurował rozgrywki wyjazdową wygraną nad beniaminkiem z Wrocławia. To udane otwarcie kampanii, która – obok przebudowy kadry – ma przynieść także wymierny sukces sportowy.