Listeners:
Top listeners:
play_arrow
Radio BIELSKO Przeboje non-stop
play_arrow
Radio EXPRESS FM Prawdziwa Lokalna Stacja
play_arrow
Radio DISCO Zawsze w rytmie!
play_arrow
Radio MEGA Mega Przeboje!
play_arrow
Radio NUTA Same dobre nuty!
W dniach od 29 kwietnia do 3 maja w Cieszynie i Czeskim Cieszynie odbędzie się 9. edycja programu Literatura na Granicy, towarzyszącego Kinie na Granicy. Organizatorzy zapowiadają ponad 40 gości z Polski, Czech, Słowacji i Węgier, a także spotkanie z autorem z Tajwanu. W programie: rozmowy o literaturze, przekładach i poezji, ale również debaty poświęcone sprawom społecznym i politycznym.
Tegoroczną odsłonę wydarzenia zbudowano wokół hasła „Między siłą a bezsilnością”, nawiązującego do Václava Havla. „Główne hasło tegorocznej edycji, „Między siłą a bezsilnością” – kojarzące się z Václavem Havlem, w 90. rocznicę jego urodzin i 15. rocznicę śmierci – nie brzmi wcale optymistycznie, bo też i otaczający nas świat nie daje ku temu powodów” – mówi Andrzej S. Jagodziński, dyrektor Literatury na Granicy.
Wśród gości znalazły się nazwiska dobrze znane z życia publicznego i literackiego. W programie zapowiedziano m.in. debatę z udziałem Věry Jourovej, Adama Michnika i Martina M. Šimečki, a także spotkanie specjalne Aleksandra Kwaśniewskiego i Adama Michnika zatytułowane „Na granicy dwóch światów – między totalitaryzmem a demokracją”. Pojawią się też Filip Bajon, Ewa Lipska, Krzysztof Siwczyk, Karin Lednická i Benedek Totth.
Spotkania będą odbywać się w kawiarniach Kornel i Przyjaciele oraz Avion, a także w Transgranicznym Centrum Informacji Turystycznej, budynku Ratusza i sali Pod Brunatnym Jeleniem. Program Literatury na Granicy przygotowali Andrzej S. Jagodziński, Anna Maślanka i Teresa Drozda. Wydarzenie pozostaje jednym z ważniejszych punktów kulturalnej wiosny w Cieszynie i Czeskim Cieszynie.
Zadzwoń do nas, wybierz jedną z dwóch muzycznych propozycji i pozdrów bliskich na żywo w Radiu BIELSKO.
close
Copyright Radio BIELSKO