Listeners:
Top listeners:
Radio BIELSKO Przeboje non-stop
Radio EXPRESS FM Prawdziwa Lokalna Stacja
Radio DISCO Zawsze w rytmie!
Radio MEGA Mega Przeboje!
Radio NUTA Same dobre nuty!
Dwa lata temu na osiedlu Górne Przedmieście w Bielsku-Białej wprowadzono zakaz sprzedaży alkoholu w nocy. O taki sam zakaz upomniały się dwa kolejne osiedla: Mieszka I i Biała Wschód.
W Bielsku-Białej właśnie konsultowany jest projekt uchwały wprowadzający nocną prohibicję w tych dzielnicach. Ograniczenie miałoby obowiązywać w godzinach od 22:00 do 6:00 i dotyczyć sprzedaży alkoholu przeznaczonego do spożycia poza miejscem sprzedaży. Innymi słowy chodzi o sklepy, nie o lokale.
– Celem projektowanej regulacji jest przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom społecznym i porządkowym związanym z nocną sprzedażą napojów alkoholowych, które mają istotny wpływ na jakość życia mieszkańców wyżej wymienionych osiedli – czytamy w projekcie uchwały.
Konsultacje trwają do 21 lipca. Mogą wziąć w nich udział bielszczanie, organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, prowadzące na terenie Bielska-Białej działalność statutową w zakresie obejmującym przedmiot konsultacji.
Najprościej zabrać głos za pośrednictwem formularza internetowego – TUTAJ. Można też załatwić sprawę analogowo, przynosząc wypełniony formularz do skrzynki podawczej w pokoju nr 107, na pierwszym piętrze przy placu Ratuszowym 6. Druk znajdziecie na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.
Polecamy przeczytać: Prohibicja przegłosowana
Napisane przez: Beata Stekla
today10.09.2025, 14:36 9
today09.09.2025, 07:14 2
Copyright Radio BIELSKO