Listeners:
Top listeners:
play_arrow
Radio BIELSKO Przeboje non-stop
play_arrow
Radio EXPRESS FM Prawdziwa Lokalna Stacja
play_arrow
Radio DISCO Zawsze w rytmie!
play_arrow
Radio MEGA Mega Przeboje!
play_arrow
Radio NUTA Same dobre nuty!
Mieszkanka zgłosiła problem braku oświetlenia ulicznego na ulicy Szklanej i ulicy Strażackiej w Bielsku-Białej. Jak podkreśla, w rejonie znajdują się zakłady pracy, a ludzie po zmroku poruszają się przy użyciu własnych latarek.
– Czy to nie absurd, żeby w XXI wieku latarnie nie świeciły? Czy miasto czeka na poważny wypadek? – pyta słuchaczka.
Mieszkanka twierdzi, że interweniowała już w Urzędzie Miejskim, w spółce Tauron oraz u zarządcy drogi, jednak nie otrzymała odpowiedzi, gdzie skutecznie zgłosić awarię oświetlenia.
O sprawę zapytaliśmy w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej.
Z informacji przekazanych przez Wydział Gospodarki Miejskiej wynika, że odcinek ul. Szklanej, od ul. Sobieskiego do nr 10A, posiada oświetlenie należące do miasta – i powinno ono działać. Pozostałe fragmenty ulicy nie mają miejskiego oświetlenia, a do urzędu nie wpłynęły wnioski o ich doświetlenie.
Jest też mowy fragment ul. Szklanej – od ul. Francuskiej w kierunku trasy S52 – który został wybudowany przez prywatnego inwestora.
Choć znajduje się tam infrastruktura oświetleniowa, nie jest ona własnością miasta. Oznacza to, że samorząd nie może zlecać prac ani uruchomić latarni. Jak informuje urząd, miasto nie posiada wiedzy, dlaczego oświetlenie na tym odcinku nigdy nie zostało włączone.
W przypadku ul. Strażackiej sytuacja wygląda następująco: odcinek od ul. Międzyrzeckiej do pętli autobusowej posiada oświetlenie i powinno ono działać, dalsza część ulicy – od pętli do ul. Świt – nie ma oświetlenia.
W 2023 roku do Wydziału Gospodarki Miejskiej wpłynął wniosek o budowę nowej sieci oświetlenia ulicznego na tym fragmencie.
Jak informuje Urząd Miejski, realizacja zadania wymaga budowy nowej infrastruktury na podstawie wcześniej opracowanego projektu budowlanego. Wniosek obecnie oczekuje na realizację.
Autor:
Beata Stekla
[email protected]
Kilka minut gry wstępnej z książkami, które warto przeczytać. Lokalni autorzy, cenione gwiazdy literatury, wciągające historie i tytuły, które na długo zostają w pamięci.
close
Copyright Radio BIELSKO