Listeners:
Top listeners:
play_arrow
Radio BIELSKO Przeboje non-stop
play_arrow
Radio EXPRESS FM Prawdziwa Lokalna Stacja
play_arrow
Radio DISCO Zawsze w rytmie!
play_arrow
Radio MEGA Mega Przeboje!
play_arrow
Radio NUTA Same dobre nuty!
W Bielsku-Białej już dzisiaj rusza festiwal sztuki ulicznej, ale to wciąż dopiero początek letnich atrakcji przygotowanych w ramach obchodów Polskiej Stolicy Kultury 2026. Miasto zapowiada kolejne wydarzenia, wśród których znajdą się potańcówka z Maciejem Musiałem, koncerty na zamkniętej ul. Zamkowej, widowiskowa opera „Carmen”, a także… prawie 33-metrowe koło widokowe, które stanie w samym centrum miasta.
Już w ten weekend Bielsko-Biała stanie się sceną plenerowych spektakli, pokazów i artystycznych instalacji. Rozpoczynający się Festiwal Sztuki Ulicznej „Sąsiedzi” połączony z 4. Przeglądem Artystów Ulicznych BBusking, potrwa do niedzieli.
– Mieszkańcy już teraz mogą dostrzegać przygotowania. Powstają dekoracje, a przy Ratuszu można oglądać tzw. ścianę śmierci. Festiwal wypełni miejskie przestrzenie wydarzeniami plenerowymi. Zapraszam wszystkich mieszkańców do udziału – mówił na naszej antenie zastępca prezydenta Bielska-Białej Adam Ruśniak.
Kolejną dużą atrakcją będzie wydarzenie zaplanowane na 31 lipca. Na bielskim Rynku odbędzie się plenerowa potańcówka sygnowana nazwiskiem aktora Macieja Musiała, który od kilku lat organizuje podobne imprezy na terenie Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W Bielsku-Białej zagra m.in. Orkiestra Taneczna Melodia i Rytm pod dyrekcją Jana Młynarskiego oraz Orkiestra Dancingowa. Organizatorzy liczą, że wydarzenie przyciągnie zarówno mieszkańców, jak i gości spoza miasta.
Jedną z najbardziej wyczekiwanych atrakcji będzie niemal 33-metrowe koło widokowe, które stanie na placu Wojska Polskiego. – Będzie można spojrzeć na Bielsko-Białą z zupełnie innej perspektywy. To będzie nie lada atrakcja zarówno dla mieszkańców, jak i turystów – zapowiada Adam Ruśniak.
play_arrow
Koło widokowe stanie w centrum Bielska-Białej Adam Kanik
Koło pozostanie w centrum miasta przez blisko miesiąc. W tym czasie zamykana będzie też ulica Zamkowa, która zamieni się w przestrzeń koncertów, animacji i wydarzeń kulturalnych. W programie znajdą się m.in. lubiane przez mieszkańców koncerty w oknie Teatru Polskiego, w tym specjalny koncert „The Best Of” oraz wieczór poświęcony legendom polskiego rocka.
Kulminacją wakacyjnego programu będą dwa plenerowe pokazy opery „Carmen”, które odbędą się pod koniec sierpnia. Widowisko zgromadzi ponad 200 artystów, a w przestrzeni miasta już wkrótce zaczną pojawiać się elementy scenografii przygotowywane specjalnie na tę produkcję. Miasto zapewnia, że wszystkie wydarzenia są koordynowane z prowadzonymi w centrum pracami drogowymi, które mają zakończyć się przed najważniejszymi imprezami. – Każdy weekend będzie przynosił coś ciekawego. Zachęcam do śledzenia programu wydarzeń i korzystania z atrakcji przygotowanych w ramach Polskiej Stolicy Kultury – podsumowuje zastępca prezydenta Bielska-Białej Adam Ruśniak.
Autor:
Adam Kanik
[email protected]
Najlepsze pasmo towarzyszące na Podbeskidziu! Konkursy, akcje radiowe, rozmowy i oczywiście - starannie wyselekcjonowane przeboje non-stop!
close
Copyright Radio BIELSKO