Listeners:
Top listeners:
play_arrow
Radio BIELSKO Przeboje non-stop
play_arrow
Radio EXPRESS FM Prawdziwa Lokalna Stacja
play_arrow
Radio DISCO Zawsze w rytmie!
play_arrow
Radio MEGA Mega Przeboje!
play_arrow
Radio NUTA Same dobre nuty!
Bielsko-Biała przygotowuje się do modernizacji Stadionu Miejskiego przy ul. Tadeusza Rychlińskiego. W planie najbliższej sesji Rady Miejskiej znajdzie się zmiana uchwały budżetowej, która przewiduje przeznaczenie na ten cel ponad miliona złotych. Inwestycja ma bezpośredni związek z organizacją międzynarodowego turnieju piłkarskiego, który odbędzie się jesienią tego roku. O konieczności zabezpieczenia środków mówił na antenie Radia BIELSKO wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.
Równolegle miasto uruchomiło procedurę przetargową na realizację zadania pod nazwą „Modernizacja Stadionu Miejskiego przy ul. Tadeusza Rychlińskiego 21”. Zakres prac obejmuje przede wszystkim wymianę darni, czyli wierzchniej, użytkowej warstwy murawy, wraz z podłożem, a także przygotowanie dodatkowego pola rozgrzewki z nawierzchnią syntetyczną. Całość uzupełni usługa pielęgnacji nowej nawierzchni po zakończeniu robót.
Planowane prace zakładają usunięcie obecnej nawierzchni boiska i wykonanie nowej konstrukcji. Najpierw ułożona zostanie pięciocentymetrowa warstwa piasku, następnie 12-centymetrowa warstwa wegetacyjna, która odpowiada za prawidłowy rozwój trawy. Na tak przygotowanym podłożu rozłożona zostanie nowa murawa w rolkach o szerokości 120 centymetrów.
Po zakończeniu robót przewidziano intensywną pielęgnację nawierzchni – od 20 lipca do 30 września 2026 roku. W czasie trwania międzynarodowego turnieju stadion będzie obsługiwany przez czteroosobowy zespół specjalistów, pracujących przez kilkanaście dni po osiem godzin dziennie, z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu.
Modernizacja związana jest z organizacją turnieju Mistrzostw Świata U20 Kobiet 2026, który odbędzie się w dniach 5–27 września 2026 roku. Co ciekawe, wybór Bielska-Białej jako jednego z miast-gospodarzy nie był przesądzony – ostatecznie obiekt przy Rychlińskiego znalazł się w gronie wybranych, pokonując m.in. kandydaturę Tychów. O dodatkowych środkach na modernizację Stadionu Miejskiego mówił na naszej antenie wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Karol Markowski.
play_arrow
Będą modernizować stadion Adam Kanik
Dla bielskiego stadionu będzie to drugi turniej tej rangi. W 2019 roku rozegrano tu osiem spotkań mistrzostw świata do lat 20, w tym ćwierćfinał, w którym Korea Południowa pokonała Senegal po rzutach karnych.
W turnieju wezmą udział 24 reprezentacje, w tym Polska jako gospodarz. Oprócz Bielska-Białej mecze rozgrywane będą także w Katowicach, Sosnowcu i Łodzi. Szczegółów dotyczących organizacji Mistrzostw Świata U20 Kobiet 2026 wypatrujcie w naszym dziale Sport Radia BIELSKO.
Autor:
Adam Kanik
[email protected]
Najlepsze pasmo towarzyszące na Podbeskidziu! Konkursy, akcje radiowe, rozmowy i oczywiście - starannie wyselekcjonowane przeboje non-stop!
close
Copyright Radio BIELSKO