Listeners:
Top listeners:
play_arrow
Radio BIELSKO Przeboje non-stop
play_arrow
Radio EXPRESS FM Prawdziwa Lokalna Stacja
play_arrow
Radio DISCO Zawsze w rytmie!
play_arrow
Radio MEGA Mega Przeboje!
play_arrow
Radio NUTA Same dobre nuty!
Po niemal dziesięciu latach przerwy System of a Down powrócił do Polski, dając w miniony weekend dwa koncerty na Stadionie Narodowym w Warszawie. Występy 18 i 19 lipca zakończyły europejską część trasy zespołu i zgromadziły dziesiątki tysięcy fanów z całego kraju oraz zagranicy. Dla mieszkańców Podbeskidzia szczególnie interesująca okazała się jednak nietypowa pamiątka przygotowana przez muzyków.
Specjalnie z okazji finałowych koncertów zespół wydał limitowaną serię kostek gitarowych, które ukryto na terenie stadionu. Znalazł się na nich się wizerunek Bolka i Lolka – bohaterów kultowej animacji stworzonej w Bielsku-Białej.
To nie pierwszy raz, gdy zagraniczni artyści sięgają po motywy związane z Polską, jednak wykorzystanie postaci Bolka i Lolka z pewnością jest dużym zaskoczeniem. Bajkowi bohaterowie, stworzeni w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, od ponad 60 lat są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych polskich postaci animowanych. Kostki miały charakter kolekcjonerski i nie były dostępne w sprzedaży. Muzycy ukrywali je na stadionie, zachęcając fanów do wspólnej zabawy.
Na profilu zespołu pojawił się wpis zapowiadający wyjątkową akcję. – Oto finałowe i zarazem najrzadsze kostki przygotowane na nasz ostatni koncert podczas trasy po Europie i Wielkiej Brytanii. Ukryjemy tylko kilka egzemplarzy. Wypatrujcie wskazówek i udanych poszukiwań! – brzmi treść postu. Motyw Bolka i Lolka, który szybko zwrócił uwagę polskich internautów, a szczególnie mieszkańców Bielska-Białej.
Pierwotnie System of a Down miał wystąpić w Warszawie tylko raz – 18 lipca. Zainteresowanie było jednak tak duże, że organizatorzy ogłosili drugi koncert dzień później. Oba wydarzenia zgromadziły komplet publiczności. W mediach społecznościowych dominują pozytywne opinie dotyczące formy zespołu i atmosfery koncertów.
Autor:
Adam Kanik
[email protected]
Najlepsze pasmo towarzyszące na Podbeskidziu! Konkursy, akcje radiowe, rozmowy i oczywiście - starannie wyselekcjonowane przeboje non-stop!
close
Copyright Radio BIELSKO