Listeners:
Top listeners:
Radio BIELSKO Przeboje non-stop
Radio EXPRESS FM Prawdziwa Lokalna Stacja
Radio DISCO Zawsze w rytmie!
Radio MEGA Mega Przeboje!
Radio NUTA Same dobre nuty!
120 razy wjechał na Równicę. I zrobił to w 7 godzin! Grzegorz Szczechla z Ustronia pobił rekordowy wynik w everestingu legendarnego Alberto Contadora. A na dodatek pomógł cieszyńskiemu hospicjum.
To musi budzić ogromny podziw. Dziś w Ustroniu Grzegorz Szczechla pobił – i to wyraźnie – wynik osiągnięty przez zwycięzcę 7 wielkich kolarskich tourów – Alberto Contadora.
Hiszpan nie tylko zwyciężał w Tour de France, Giro d’Italia i Veulta a Espana. W 2020 roku Contador ustanowił rekord świata w everesting czyli zdobywaniu przewyższenia równego wysokości Mount Everestu. Wielki Alberto potrzebował 7 godzin, 27 minut i 20 sekund, aby wjechać na rowerze pod górę na wysokość 8848 m n.p.m.
Dziś Grzegorz Szczechla zrobił to w szacunkowym czasie: 7 godzin i 40 sekund! Poprawił więc rekord Contadora aż o 26 minut.
Wyczyn mieszkańca Ustronia miał także wymiar charytatywny. Udało się zebrać co najmniej 16 tysięcy złotych na rzecz Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie. Wpłaty na ten cel zadeklarowali kibice Grzegorza Szczechli.
Podziwu dla sportowca nie kryje burmistrz Ustronia: – W Ustroniu są wyjątkowi ludzie z ogromnym sercem – komentuje Paweł Sztefek.
Napisane przez: Izabela Janoszek
Kilka minut gry wstępnej z książkami, które warto przeczytać. Lokalni autorzy, cenione gwiazdy literatury, wciągające historie i tytuły, które na długo zostają w pamięci.
closeCopyright Radio BIELSKO