Listeners:
Top listeners:
Radio BIELSKO Przeboje non-stop
Radio EXPRESS FM Prawdziwa Lokalna Stacja
Radio DISCO Zawsze w rytmie!
Radio MEGA Mega Przeboje!
Radio NUTA Same dobre nuty!
W sezonie wiosenno-letnim to popularne miejsce do rekreacji. Czy jest możliwość wygenerowania dodatkowych miejsc postojowych przy lotnisku w Bielsku-Białej?
Tereny wokół lotniska w bielskich Aleksandrowicach, w sezonie wiosennym i letnim, cieszą się dużą popularnością. Wiele osób wybiera to miejsce, by jeździć na rowerze lub rolkach, albo spacerować po ścieżce. Do naszej redakcji spływają pytania o dodatkowe miejsca postojowe dla odwiedzających te tereny rekreacyjne.
U zbiegu ul. Jeżynowej i Antycznej był prowizoryczny parking, ale został zlikwidowany wraz z budową ronda. Czy uda się w tej lokalizacji wygenerować jakieś miejsca postojowe? To pytanie zadaliśmy w trakcie porannej rozmowy z prezydentem miasta.
– Inwestując tam i robiąc ulicę Łowiecką […], wiedzieliśmy, że ten parking musi zniknąć. Już w sierpniu Rada Miejska podjęła uchwałę o zakupie prywatnego terenu, ponad 40 arów, który ma zastąpić ten parking […]. Myślę, że podobny parking, w podobnym standardzie, do wakacji w tej okolicy powstanie. Docelowo będzie(my) tam, po odrolnieniu i spełnieniu wszystkich procedur, taki urządzony, "prawdziwy" parking robić – odpowiadał na naszej antenie Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej. POSŁUCHAJ.
Napisane przez: Joanna Wieczorek-Tyc
today10.09.2025, 14:36 9
today09.09.2025, 07:14 2
Kilka minut gry wstępnej z książkami, które warto przeczytać. Lokalni autorzy, cenione gwiazdy literatury, wciągające historie i tytuły, które na długo zostają w pamięci.
closeCopyright Radio BIELSKO