fot.: Fb Wyzwania na Klimczok
Tron na Klimczoku stoi. Co więcej, jego szuflada jest już wypełniona słodyczami! To mała acz przyjemna nagroda dla tych, którzy wybiorą się na górę. 1 stycznia rozpoczyna się kolejna edycja rywalizacji o tytuł Króla/Królowej, a także Władcy czy też Władczyni Klimczoka. Inauguracja zabawy nastąpi w noc sylwestrową.
Będzie to już ósma edycja zabawy zatytułowanej "Gra o tron Władcy Klimczoka". Tym razem, jak podkreślają jej pomysłodawcy, w wersji „self-challenge”. Co to oznacza? Chcielibyśmy aby każdy z Was poczuł się odpowiedzialny za fajny przebieg wydarzenia – czytamy w opublikowanych regułach gry.
W tym towarzyskim wyzwaniu może wziąć udział każdy, kto choć raz w dniach od 1 do 31 stycznia 2024 r. zdobędzie szczyt Klimczok (1117 m n.p.m.)
Zadaniem każdego uczestnika jest siłą własnych mięśni i woli zdobyć szczyt Klimczoka (dopuszczalny jest rower bez napędu elektrycznego) z dowolnego miejsca, w którym można legalnie zaparkować samochód (niedozwolone jest wjeżdżanie pojazdem mechanicznym poza znaki zakazu wjazdu do lasu, jak również niedozwolone jest jest wjeżdżanie kolejką linową na Szyndzielnię i rozpoczęcie wyzwania po wyjściu z wagonika) – wyliczają organizatorzy.
Najkrótsza trasa wiodąca na Klimczok, to ta wiodąca z sanktuarium na Górce w Szczyrku. Dlatego też należy do tych najpopularniejszych!
Przypomnijmy, że Królową oraz Królem Klimczoka zostają osoby, które CODZIENNIE od 1 do 31 stycznia 2024 roku zameldują się na szczycie, a swój pobyt tam udokumentują, między innymi wykonując fotkę na tronie. Wszystkie regulaminowe szczegóły, którym należy sprostać znajdziecie
TUTAJ.
Natomiast tytuł Władcy Klimczoka przypadnie osobie, która w styczniu wejdzie na szczyt najwięcej razy. Rok temu Agnieszka Chrzan-Caputa odwiedziła Klimczok w styczniu 150 razy czyli średnio pięć razy dziennie! O tym budzącym podziw wyczynie informowaliśmy
TUTAJ.
Rywalizacja toczy się również kategorii do lat 16. Tutaj do zdobycia jest tytuł Księcia/Księżniczki.
Przygotowani do startu? 1 stycznia już blisko!
Uwaga! Organizatorzy wyzwania zapraszają na sylwestrowe spotkanie koło tronu na Klimczoku: Punktualnie o północy otwieramy szampana i świętujemy wspólnie Nowy Rok!