Żywiec

Ziemia kłodzka do ziemi żywieckiej

today23.09.2024 13:20

Tło
share close

Potrzebujemy waszej pomocy!

Towarzystwo Miłośników Ziemi Żywieckiej od dawna współpracuje z Towarzystwem Miłośników Ziemi Kłodzkiej. Ta ostatnia bardzo ucierpiała w czasie powodzi, stąd apel ze strony obu organizacji do mieszkańców Żywiecczyzny o wsparcie.

Prezes kłodzkiego towarzystwa apeluje w pierwszej kolejności o pomoc finansową wpłacaną na konto: 
94 9588 0004 7100 8530 2000 0260, Żuławski Bank Spółdzielczy (dla płatności zagranicznych kod swift GBW CPLPP).
Mieszkańcom Kłodzka zależy również na sprzęcie niezbędnym do walki ze skutkami powodzi. Najbardziej potrzebne są osuszacze, nagrzewnice budowlane, agregaty, latarki halogenowe z bateriami i akumulatorami, latarki czołowe z bateriami, karchery na akumulatory i baterie.

Sprzęt można przekazywać do siedziby Towarzystwa Miłośników Ziemi Żywieckiej przy ul. Zamkowej 4 w Żywcu, od poniedziałku do soboty w godzinach 10:00-14:00.
Na pytania związane ze zbiórką odpowie Grzegorz Szafrański, prezes TMZŻ:  607-231-162.

Do apelu przyłącza się Rada Miejska w Żywcu oraz burmistrz miasta.

Napisane przez: Beata Stekla