Znowu mają kłopot z wodą [AKTUALIZACJA]
Fot. archiwum
Beata SteklaBeata Stekla

Znowu mają kłopot z wodą [AKTUALIZACJA]

Część gminy Wilamowice pozostaje bez wody.Woda nie jest dostarczana do mieszkańców całego Zasola Bielańskiego, praktycznie całych Wilamowic (z wyjątkiem dwóch ulic), 34 ulic w Hecznarowicach, ośmiu ulic w Starej Wsi i sześciu ulic w Pisarzowicach. Oprócz tego bez wody pozostają dwie ulice w Jawiszowicach i dwie w Bielanach.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Wilamowicach informuje, że dostawca wody, czyli Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów zaprzestało jej dostarczania do dwóch punktów na terenie gminy: hydrofornii w Wilamowicach i Hecznarowicach. Nie wiadomo dlaczego. Woda przestała płynąć dzisiaj około 17:00.

Problem został zgłoszony wodociągom telefonicznie, zarówno przez kierownika zakładu, jak i burmistrza Wilamowic. Efektu to nie przyniosło. Dlatego burmistrz wystosował do PGP drogą elektroniczną pismo, w którym wnosi o podanie przyczyny i przewidywanego czasu trwania zaistniałego stanu rzeczy. Odpowiedzi póki co nie ma.

Przypomnijmy. 19 i 20 stycznia spora część gminy Wilamowice również nie miała wody. Wtedy powodem było znalezienie bakterii z grupy coli w ujęciu w Kobiernicach.

Aktualizacja, 04.02:

Przed godziną 7:00 Urząd Gminy poinformował, że woda znów płynie do sieci wodociągowej. Ze względów technicznych, w ciągu najbliższych godzin mogą się pojawić spadki ciśnienia.

- Do tej pory nie otrzymaliśmy jednoznacznego i wiarygodnego wyjaśnienia z GPW odnośnie przerwy w dostawie. Mamy nadzieję, że będzie ona prowadzona w sposób ciągły i niezakłócony. Za utrudnienia przepraszamy - czytamy w komunikacie ZWiK.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: