Zmieni się pierwszeństwo, uważajcie!
FB/Gmina Skoczów - Skocz do Skoczowa
Beata SteklaBeata Stekla

Zmieni się pierwszeństwo, uważajcie!

27 lutego zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Katowickiej i Wiślańskiej w Skoczowie, w rejonie stacji benzynowej, gdzie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad buduje sygnalizację świetlną.Urząd Gminy Skoczów podaje, że światła umożliwią skręt we wszystkich kierunkach, m.in. przywrócona zostanie możliwość skrętu w lewo z ulicy Wiślańskiej w kierunku Katowic.

Nowa organizacja ruchu, polegająca na zmianie pierwszeństwa przejazdu, ma zapewnić odpowiednią przepustowość na omawianym skrzyżowaniu. Co dokładnie się zmieni?

- Ustalone zostało pierwszeństwo przejazdu dla ulicy Wiślańskiej - od strony stacji paliw Crab po łączniku do drogi krajowej DK-81. Dla pojazdów jadących od strony centrum miasta zaprojektowano znak B-20, czyli Stop - informuje wykonawca inwestycji.
 
Kierowcy proszeni są o ostrożność i uważne obserwowanie zmian w obrębie skrzyżowania.

GDDKiA podpisała umowę z wykonawcą świateł w sierpniu zeszłego roku. Przy okazji zostanie też skorygowane oznakowanie pionowe i poziome oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu.

Wartość umowy to niemal 750 tys. zł. Zadanie powstaje w formule "Projektuj i buduj".

- Aktualnie trwa montaż wysięgnika i sterowników do tej sygnalizacji. Wykonawca deklaruje zakończenie prac z końcem lutego - uzupełnia Marek Prusak, rzecznik GDDKiA. Posłuchaj

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: