ZAPROSZENIE. Rezerwujcie popołudnie!
Magda FritzMagda Fritz

ZAPROSZENIE. Rezerwujcie popołudnie!

Rowerem wycisną sok z pomarańczy! Takie eko-cuda tylko podczas Beskidzkiego Festiwalu Dobrej Energii w Bielsku-Białej. Szykujcie się na 12 czerwca.Elektryczne samochody, rowery górskie, skutery i quady, pokaz poprawnego spalania węgla, ogromne eko-puzzle, elektrownia solarna, dmuchany labirynt i zjeżdżalnia- tak zapowiada się 9. Beskidzki Festiwal Dobrej Energii, który już jutro dobędzie się w Bielsku-Białej. W ten sposób władze miasta zachęcają do oszczędzania energii i ochrony środowiska.

Wszystko rozpocznie się rano blokiem dla przedszkoli, potem będzie program dla szkół, a od godz. 16:00 atrakcje dla mieszkańców. 

Jak mówi Piotr Sołtysek z biura zarządzania energią, dla całych rodzin przygotowano grę miejską, która tym razem będzie wzorowana na popularnej grze planszowej. Będziecie zarabiali ekowalutę, a potem wymieniali ją na nagrody. Posłuchajcie. 

Ciekawostek dla małych i dużych jest znacznie więcej. Będzie stoisko budowania rowerów elektrycznych, każdy będzie mógł jeżdżąc na rowerze... wycisnąć sobie sok z pomarańczy! Posłuchajcie Katarzyny Kordas z biura zarządzania energią w urzędzie miejskim. 

Do tego zabawy, konkursy i foodtrucki. Część dla mieszkańców potrwa do godz. 20:00. Wstęp jest wolny. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: