Zafundują wam rozruch szarych komórek
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pixabay
Beata SteklaBeata Stekla

Zafundują wam rozruch szarych komórek

Miasto będzie realizować program, dzięki któremu rozruszacie swoje szare komórki. Dopiero co dostało na niego dotację.Program nazywa się "Kreatywny mózg to zdrowy senior na +", a skorzystasz z niego jeśli jesteś klientem Ośrodków Wsparcia dla Osób Starszych działających w ramach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej. To Dzienny Dom Senior+ przy ul. Partyzantów 62, Klub Senior+ przy ul. Jesionowej 13, Klub Senior+ przy ul. Jutrzenki 20 oraz Klub Seniora SIXT Wam przy ul. Mickiewicza 24.

Program ruszy po wakacjach i potrwa od września do grudnia. Weźmie w nim udział siedemdziesięciu bielszczan 60+.

Dzięki niemu  seniorzy dowiedzą się jak działa mózg i kiedy zaczynają się problemy z jego funkcjonowaniem, poznają różnice pomiędzy zaburzeniami zapamiętywania a otępieniem. Zdobędą wiedzę na temat procesów pamięciowych, wezmą udział  w teście na półkulowość oraz w ćwiczeniach lewo i prawopółkulowych. Dowiedzą się jak ułatwić sobie przechowywanie i przypominanie informacji. Będą ćwiczyć pamięć, koncentrację, logiczne myślenie i kreatywność. Spotkania poprowadzą fachowcy z zakresu kreatywnego myślenia i treningów pamięci.

Kwota dofinansowania to 4 800 złotych. Całkowity koszt projektu ma wynieść 6 000 złotych.Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: