Z mieczem na scenę!
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Z mieczem na scenę!

Miecz Juranda otrzymał z okazji święta powiatu żywieckiego starosta Andrzej Kalata. Podarunek został wręczony na scenie pod Grojcem w trakcie inauguracji Dni Powiatu Żywieckiego przez wicestarostę ze Szczytna.W sobotę do Żywca zjechali nie tylko samorządowcy, ale też politycy obozu rządzącego. Byli ministrowie i posłowie. Co jednak najważniejsze, świętować przyszli mieszkańcy. 
 
Wydarzenie miało biesiadny charakter. Jak co roku zorganizowano Przegląd Potraw Regionalnych czyli „Próbowacke Jodła Beskidzkiego”. Nie zabrakło muzyki regionalnej, ale też znanych na całym świecie przebojów Beatlesów w wykonaniu zespołu The Postman.
 
Swoje wyroby prezentowali pszczelarze w ramach „Święta miodu”. Choć, to nie jest dobry rok dla właścicieli pasiek. Mówi Zbigniew Gąsiorek z gilowickiego koła Beskidzkiego Stowarzyszenia Pszczelarzy. Posłuchaj
Ceny w porównaniu z rokiem ubiegłym - na razie - jednak nie rosną. Za 45 zł można kupić słoik miodu wielokwiatowego, a za 60 zł spadziowego.
 
W trakcie oficjalnej części uroczystości tytułem „Zasłużony dla Powiatu Żywieckiego” uhonorowany został trener biathlonistów Stanisław Kępka. Jego wychowanką jest czterokrotna olimpijka Magdalena Gwizdoń. Jako działacz w Polskim Związku Biathlonu Stanisław Kępka miał też swoją cegiełkę w zdobyciu medalu na igrzyskach przez Tomasza Sikorę. Posłuchaj

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: