Wywiązał się pościg, padły strzały
KPP Żywiec
Beata SteklaBeata Stekla

Wywiązał się pościg, padły strzały

Po policyjnej blokadzie i oddaniu strzałów ostrzegawczych zatrzymano 30-latka z powiatu bielskiego.Działo się to dzisiaj rano w Gilowicach. 

Historia dzisiejszego pościgu zaczęła się wczoraj około 19:00. W jednym ze sklepów w Czernichowie mężczyzna ten próbował ukraść półkę, na której znajdowały się e-papierosy. Dzięki sprzedawczyni zamiar się nie powiódł, a niedoszły złodziej uciekł ze sklepu. Gdy o sprawie dowiedzieli się policjanci z Komisariatu w Gilowicach od razu rozpoczęli poszukiwania. W toku czynności ustalili, że poruszał się on seatem. 

Dzisiaj, kontynuując te czynności, funkcjonariusze  pojechali na jedną ze stacji paliw w Czernichowie. Tam, od sprzedawczyni dowiedzieli się, że chwilę wcześniej mężczyzna zatankował paliwo i odjechał nie płacąc. Opis samochodu jaki podała, pasował do opisu auta, którym odjechał sprawca usiłowania kradzieży.

Informacja o tym trafiła do wszystkich patroli, dzięki czemu już po chwili dzielnicowi z Gilowic zobaczyli seata, który pasował do opisu. Policjanci dali mu sygnał do zatrzymania się, ten jednak zignorował go i zaczął uciekać. Funkcjonariusze zaczęli pościg.

Będący w rejonie patrol żywieckiej drogówki, wiedząc o sytuacji, zablokował radiowozem drogę. Kierujący zignorował to jednak i nadal z dużą prędkością jechał zarówno w kierunku radiowozu, jak i zatrzymującego go policjanta. Z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia policjant oddał strzały ostrzegawcze, w wyniku których samochód zatrzymał się, a mundurowi zatrzymali jego kierowcę.

Jak się okazało, ma on zakaz kierowania oraz w przeszłości dopuszczał się już kradzieży i włamań. Jego pasażer uciekł. Jednak policjanci znają już jego personalia i ustalają miejsce jego pobytu. 

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, technik kryminalistyki oraz prokurator. 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: