Wykonano dodatkowe zabezpieczenia. Ulewa już niegroźna?
Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Wykonano dodatkowe zabezpieczenia. Ulewa już niegroźna?

Chodzi o ul. Krakowską w Bielsku-Białej, gdzie po ostatnich intensywnych opadach deszczu, kanalizacja deszczowa nie była w stanie przyjąć tak dużej ilości wody.Dziś słoneczny dzień, ale pogoda w ostatnich tygodniach zaskakuje. I to niestety nawalnym deszczem. Mieliśmy od Was sygnały o tym, że po ulewach były problemy z odwodnieniem na remontowanej ul. Krakowskiej w Bielsku-Białej. Pytaliście: jak to możliwe, że prowadzona jest tam tak duża inwestycja, a kanalizacja deszczowa jest niewydolna? My to samo pytanie zadaliśmy prezydentowi miasta. Jarosław Klimaszewski zapewnił, że poprawki zostały wykonane i newralgiczne miejsca są już zabezpieczone. 

Problem dotyczył w szczególności trzech miejsc: zbiegu ulic Krakowskiej i Polnej, i dwóch dróg wewnętrznych prowadzących do Lipnika.

- Po pierwszym opadzie nastąpiła przebudowa systemu na ul. Polnej. Mamy nadzieję, że kolejną ulewę wytrzyma. Również w tym drugim miejscu przepusty zostały udrożnione i zabezpieczane zbocza, z których spływa muł, ponieważ jest świeżo po inwestycji, te pobocza się jeszcze nie utwardziły i stąd ten muł, który zatkał kanalizację - opisuje prezydent Klimaszewski. 

Włodarz Bielska-Białej w rozmowie na naszej antenie dodał, że te zabezpieczenia powinny wytrzymać "normalne i nasilone opady". Posłuchaj.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1



Zobacz inne wiadomości tego autora: