Wspaniała 16 w akcji!
fot.: Fb Śmieciobranie Grapa 2020
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Wspaniała 16 w akcji!

Wspaniała 16 zebrała się, aby posprzątać żywiecki Rezerwat Grapa! Inni sprzątali brzegi rzek Koszarawy i Soły, a także Jeziora Żywieckiego.To było wielkie sprzątanie. W sumie, w sobotę w Żywcu odbyły się 4 akcje zbierania śmieci z miejsc, które powinny nas tylko zachwycać swoimi przyrodniczymi, krajobrazowymi i turystycznymi walorami. Porządkowano brzegi rzek: Soły i Koszarawy, Jeziora Żywieckiego oraz Rezerwatu Grapa. Sprzątała straż rybacka, wędkarze, WOPR-owcy, piłkarscy kibice, członkowie koła fotograficznego PTTK „Góry bez cenzury”, strażacy, żołnierze, pracownicy MCK-u. PosłuchajPo prostu wszyscy chętni mieszkańcy i turyści!
 
Najmłodsza uczestniczka akcji „Śmieciobranie Grapa” miała lat 6, najstarszy 18+. „Spontaniczny udział jednego z mieszkańców ul. Turystycznej był niesamowity - zjawił się korką, aby pomóc wywieźć z lasu gabaryty. Wanna z jacuzzi oraz fragmenty tapczanów już nie straszą!” - informują organizatorzy Śmieciobrania.
 
Rękawiczki i worki na odpady zapewniła spółka Beskid Żywiec. Miasto zorganizowało również wywóz śmieci. 
Na Grapie zrobiło się czyściej, ale wiemy, że to nie koniec akcji, śmieci w Młynówce i tak zostało jeszcze sporo – relacjonują mieszkańcy żywieckich osiedli, którzy sami wzięli sprawy we własne ręce. 
 
Pozostaje mieć nadzieję, że Grapa, jak i brzegi Jeziora Żywieckiego będą kiedyś tak czyste jak fragment nabrzeża nazwany Plażą Miejską.   

 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: