Walczą z komarami!
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Walczą z komarami!

Komary atakują. Wilgoć i wysokie temperatury - zwłaszcza nocą - sprawiają, że uciążliwych owadów jest więcej niż w ubiegłym roku, gdy wiosna i lato były suche.

Owady uprzykrzają życie, między innymi, mieszkańcom gminy Brzeszcze. Planujemy akcję zwalczania dorosłych owadów w miejscach ich największych skupisk - informuje sekretarz gminy Brzeszcze Magdalena Maj. Posłuchaj

Jeśli będzie taka potrzeba, akcja odkomarzania gminnych terenów zielonych w Brzeszczach będzie powtarzana.

Komary dają się we znaki również mieszkańcom Oświęcimia. Od ubiegłego tygodnia prowadzone są kolejne już opryski terenów miejskich preparatami owadobójczymi. 


Po raz drugi w ciągu kilkunastu dni odkomarzane były skupiska zieleni, rozlewiska, cieki wodne, rowy w dzielnicy Dwory-Kruki, Monowice, Stare Stawy i na bulwarach, na których dodatkowo przeprowadzono zamgławianie.

W tym tygodniu prowadzone są powtórne zabiegi w innych miejscach wylęgu komarów na osiedlach Pod Borem, Domki Szeregowe, Kamieniec, Błonie, Zasole i w parku na osiedlu Chemików tzw. małpim gaju.

Zdecydowano, że zostanie zwiększona częstotliwość oprysków w mieście. Odkomarzanie będzie prowadzone nie raz, a dwa razy w miesiącu. Akcja zakończy się we wrześniu. Oświęcim zamierza wydać na nią 28 tys. zł.


fot.: UM Oświęcim

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: